Flotilové pojištění vozidel

Flotilové pojištění vozidel

Flotilové pojištění vozidel je určeno pro podniky a podnikatele, kteří mají více vozidel a bylo by pro ně administrativně složité pojišťovat jednotlivá vozidla. Ve flotilovém pojištění se může sjednat pouze povinné ručení, a nebo komplexní pojištění. Flotilové pojištění má výhodu v tom, že všechna vozidla jsou sjednána v jedné pojistné smlouvě a tedy se platí najednou a ne samostatně. Pro naše klienty analyzujeme a porovnáváme parametry pojištění a to jak s ohledem na cenu, ale i na rozsah pojištění, které bývá velmi odlišné a dost často je složité se pro neodbornou veřejnost se vyznat ve všech parametrech pojištění a to jak v limitech krytí, územním rozsahem či doplňkových službách, jako je vyproštění vozidla, přeložení nákladu, připojištění pracovního stroje atd.. U vozidel se pojišťují tyto 3 segmenty.

  • POV – povinné ručení
  • HAV – havarijní pojištění
  • GAP – dopojištění do nové ceny vozidla

U povinného ručení je potřeba dávat pozor na limity plnění u škod na majetku a zdraví či limitu pro finanční škody a rozsahu asistenčních služeb. Popřípadě zda pojištění obsahuje přídavná rizika jako střet se zvěří, živel, připojištění skel atd.

U havarijního pojištění je třeba se ujistit, zda pojištění obsahuje všechny rizika, tak zvaný ALL RISK který obsahuje havárii, živel, krádež a vandalismus nebo jen některé vyjmenované rizika jako například živel a krádež. Dalším  kritériem, které je třeba sledovat je velikost spoluúčasti a uzemní rozsah.

V pojištění GAP je pojistitelem garantováno, že do určitého stáří auta bude vždy hradit novou cenu vozidla.

Pro bližší informace volejte naší společnosti nebo nám napište.